پایان نامه رشته علوم تربیتی

پایان نامه رشته علوم تربیتی

پایان نامه رشته علوم تربیتی

پایان نامه رشته علوم تربیتی

پایان نامه رشته علوم تربیتی

بایگانی
  • ۰
  • ۰

دروس آزمون کارشناسی ارشد طراحی شهری

آزمون کارشناسی ارشد رشته طراحی شهری شامل 5 عنوان درسی است که به شرح زیر می‌باشد:

« زبان عمومی و تخصصی »

شمار سؤالات این درس در آزمون سراسری 30 سؤال است. تسلط نسبی به لغات و مطالب گرامری در حد دوره کارشناسی و آشنایی کامل با لغات و اصطلاحات تخصصی این رشته در گرایش‌های گوناگون برای پاسخ گویی به تست‌های این درس کاملاً ضروری است. اساتید دانشگاه‌ها با توجه به سلیقه خود از جزوات و کتاب‌های خاصی استفاده می‌کنند. مطالعه کتاب‌ها و جزوات مدرسان شریف می‌تواند به دانشجویان در رسیدن به تسلط کافی در این درس یاری برساند. همچنین مطالعه کتاب «504 واژگان ضروری در زبان انگلیسی» برای آمادگی هرچه بهتر توصیه می‌شود.

 

« مباحث عمومی شهرسازی ایران »

تعداد سؤالات این درس در آزمون سراسری 25 سؤال است و ضریب آن 3 می‌باشد. سؤالات این درس از میان منابع متعددی طراحی می‌شوند از منابع مهم برای این درس می‌توان به مقدمه‌ای بر مبانی برنامه‌ریزی شهری تألیف اسماعیل شیعه، برنامه‌ریزی شهرهای جدید تألیف کرامت‌ا... زیاری، کتاب سبزشهرداری‌ها و... اشاره کرد. مطالعه جزوات مدرسان شریف می‌تواند به دانشجویان در رسیدن به تسلط کافی در این درس یاری برساند.

 

« مبانی نظری معماری »

ضریب این درس در آزمون کارشناسی ارشد 2 و تعداد سؤالات آن 25 سؤال می‌باشد. سؤالات این درس از میان منابع متعددی طرح می‌شود، کتاب مبانی نظری طراحی شهری تألیف پاکزاد و کتاب‌های تألیفی بهزادفر از منابع مهم برای مطالعه این درس می‌باشند.

 

« تاریخ معماری و شهرسازی »

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد سراسری 25 سؤال است و ضریب آن 2 می‌باشد. برای مطالعه این درس منابع متعددی موجود است که از این میان می‌توان به کتاب تاریخ شکل شهر تألیف جیمز موریس، تاریخ شهر تألیف لئوناردو بنه‌ولو، از شار تا شهر تألیف محسن حبیبی اشاره کرد.

« تحلیل فضاهای معماری و شهری »

تعداد سؤالات این درس در آزمون سراسری 25 سؤال و ضریب آن 2 می‌باشد. ارائه این درس تحت عنوان تحلیل فضاهای شهری کوششی است در جهت ورود دانشجویان این رشته به عرصه شهرها و فضاهای شهری و آشنایی با مفاهیمی اساسی‌تر و تأثیرگذار در مجموعه‌های معماری و طراحی شهری.

هدف از ارائه این درس آشنایی با فضاهای شهری و دانش طراحی شهری و سلسله مراتب برای شناخت جایگاه طراحی شهری می‌باشد‌.

کتاب‌های تألیفی آقای محمود توسلی و جهانشاه پاکزاد از منابع مهم جهت مطالعه این درس برای آزمون کارشناسی ارشد هستند.

 

ضرایب و گرایش های رشته طراحی شهری براساس دفترچه آزمون سال 97

 

عناوین دروس امتحانی: 1- زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، 2- مباحث عمومی شهرسازی ایران، 3- مبانی نظری معماری و طراحی شهری، 4- تاریخ معماری و شهرسازی، 5- تحلیل فضاهای معماری و شهری، 6- آزمون عملی اسکیس.

 

رشته گرایش کد ضریب ضرایب دروس امتحانی به ترتیب دروس
(از راست به چپ)
1
1) طراحی شهری  - 1 2 3 2 2 2 4
2) طراحی فضاهای آموزشی * - 2 2 3 2 2 2 0

 

توضیح:

در این کدرشته امتحانی، آزمون به صورت تستی و تشریحی برگزار می کردد و پس از تصحیح اوراق تستی، از داوطلبانی که با توجه به نمره اکتسابی، مجاز به انتخاب رشته شده و فرم اینترنتی انتخاب رشته را نیز تکمیل نموده باشند، آزمون تشریحی بعمل خواهد آمد. ضمناً کلیه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد پیوسته رشته معماری که حداقل 140 واحد درسی را گذرانیده باشند، در صورت تمایل می توانند در این رشته شرکت نمایند.

* پذیرش دانشجو در رشته طراحی فضاهای آموزشی (رشته 2) فقط برای دانشگاه آزاد اسلامی صورت می پذیرد.

منبع: مدرسان شریف

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی